УКРАЇНА
ШУБКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
/сьоме скликання\
Рішення
Від 22 червня 2017 року № 314
Про встановлення місцевих податків на 2018 рік
Відповідно до статті 7, пункту 12.3 статті 12, абзацу четвертого підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 та абзацу другого пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Шубківська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Встановити на території Шубківської сільської ради такі податки на 2018 рік:
1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
1.2. Транспортний податок.
1.3. Єдиний податок.
2. Затвердити:
2.1. Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 1).
2.3. Положення про транспортний податок (додаток 2).
2.4. Положення про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (додаток 3).
3. Секретарю сільської ради забезпечити оприлюднення цього рішення на сайті сільської ради.
4. Це рішення набирає чинності з 01.01.2018 року.
5. Рішення сесії сільської ради від 30.01.2017 року № 256 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, акцизного податку, та особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2017 рік», вважати такими, що втратили чинність з 01.01.2018 року.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету.
Сільський голова Іолтух О.М.
Додаток 1
до рішення cесії сільської ради
від 22 червняч 2017 року №314
Положення
про оподаткування податком на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки на території Шубківської сільської ради на 2018 рік
Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України (зі змінами) та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Шубківської сільської ради.
1. Платники податку
1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості розташованих на території Шубківської сільської ради.
1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
2. Об'єкт оподаткування
2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
2.1.1. Об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.
2.1.1.1. Будівлі, віднесені до житлового фонду поділяються на такі типи:
а) житловий будинок будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;
б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;
в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;
г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;
ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.
2.1.1.2. Садовий будинок – будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;
2.1.1.3. Дачний будинок – житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.
2.1.2. Об'єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:
а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
ґ) будівлі промислові та склади;
д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;
є) інші будівлі.
2.2. Не є об’єктом оподаткування:
а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) гуртожитки;
ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;
д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;
и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;
і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.
ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;
л) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей".
3. База оподаткування
3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
4. Пільги зі сплати податку
4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
4.2. Звільнити від сплати податку не нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, неприбуткові організації (культові споруди, будівлі для проживання священнослужителів, будівлі громадських та благодійних організацій, будівлі комунальної та державної власності).
4.3. Пільги з податку, що сплачується на території Шубківської сільської ради з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:
- об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування( для квартир 60Х5=300кв.м., для будинків 120Х5=600кв.м., для різних типів 180Х5=900кв.м.);
- об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
4.4. Сільська рада до 25 грудня року, що передує звітному, подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
5. Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
6. Порядок обчислення суми податку
6.1.Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:
а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 4.1. пункту 4 цього положення та відповідної ставки податку;
б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 4.1. пункту 4 цього положення та відповідної ставки податку;
в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 4.1. пункту 4 цього положення та відповідної ставки податку;
г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;
ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
6.2. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
6.3. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
6.4. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
6.5. Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
6.6. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.
6.8. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
6.9. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
6.10. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
6.11. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
6.12. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
6.13. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
6.14. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
7. Порядок сплати податку
7.1.Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
7.2. Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській місцевості через касу сільської ради, за квитанцією про прийняття податків.
8. Строки сплати податку
Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".
9. Ставка податку.
Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням Шубківської сільської ради, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів для квартири та/або 500 квадратних метрів для будинку, платитимуть додатково 25000грн на рік за кожен із вказаних об’єктів житлової нерухомості (його частку).
Ставки
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
на 2018 рік,
введені в дію 01.01.2018.
Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:
Код області | Код району | Код КОАТУУ | Назва | |
| 5624689800 | Шубківська сільська рада Рівненського району Рівненської області | ||
Класифікація будівель та споруд | Ставки податку за 1 кв. м | |||
Код | Назва | для юридичних осіб | для фізичних осіб | |
1 | 2 | 3 | 4 | |
11 | Будівлі житлові | х | х | |
111 | Будинки одноквартирні | х | х | |
1110 | Будинки одноквартирні | х | х | |
| Цей клас включає: | х
|
| |
1110.1 | Будинки одноквартирні масової забудови | 0.3 | 0.1 | |
1110.2 | Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності | 0.3 | 0.1 | |
1110.3 | Будинки садибного типу | 0.3 | 0.1 | |
1110.4 | Будинки дачні та садові | 0.3 | 0.1 | |
112 | Будинки з двома та більше квартирами | х | Х | |
1121 | Будинки з двома квартирами | х | Х | |
| Цей клас включає: | х | Х | |
1121.1 | Будинки двоквартирні масової забудови | 0.3 | 0.1 | |
1121.2 | Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності | 0.5 | 0.1 | |
1122 | Будинки з трьома та більше квартирами | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1122.1 | Будинки багатоквартирні масової забудови | 0.3 | 0.1 | |
1122.2 | Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні | 0.3 | 0.1 | |
1122.3 | Будинки житлові готельного типу | 0.3 | 0.1 | |
113 | Гуртожитки | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1130.1 | Гуртожитки для робітників та службовців | 0.0 | 0.0 | |
1130.2 | Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1130.3 | Гуртожитки для учнів навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1130.4 | Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів | 0.0 | 0.0 | |
1130.5 | Будинки дитини та сирітські будинки | 0.0 | 0.0 | |
1130.6 | Будинки для біженців, притулки для бездомних | 0.0 | 0.0 | |
1130.9 | Будинки для колективного проживання інші | 0.0 | 0.0 | |
12 | Будівлі нежитлові | х | х | |
121 | Готелі, ресторани та подібні будівлі | х | х | |
1211 | Будівлі готельні | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1211.1 | Готелі | 1.5 | 1.5 | |
1211.2 | Мотелі | 1.5 | 1.5 | |
1211.3 | Кемпінги | 1.5 | 1.5 | |
1211.4 | Пансіонати | 1.5 | 1.5 | |
1211.5 | Ресторани та бари | 1.5 | 1.5 | |
1212 | Інші будівлі для тимчасового проживання | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1212.1 | Туристичні бази та гірські притулки | 1 | 1 | |
1212.2 | Дитячі та сімейні табори відпочинку | 1 | 1 | |
1212.3 | Центри та будинки відпочинку | 1 | 1 | |
1212.9 | Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше | 1.5 | 1.5 | |
122 | Будівлі офісні | х | х | |
1220 | Будівлі офісні | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1220.1 | Будівлі органів державного та місцевого управління5 | 0.0 | 0.0 | |
1220.2 | Будівлі фінансового обслуговування | 1.5 | 1.5 | |
1220.3 | Будівлі органів правосуддя5 | 0.0 | 0.0 | |
1220.4 | Будівлі закордонних представництв | 0.0 | 0.0 | |
1220.5 | Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств | 1 | 1 | |
1220.9 | Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші | 1.5 | 1.5 | |
123 | Будівлі торговельні | х | х | |
1230 | Будівлі торговельні | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1230.1 | Торгові центри, універмаги, магазини | 1.5 | 1.5 | |
1230.2 | Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків | 1.5 | 1.5 | |
1230.3 | Станції технічного обслуговування автомобілів | 1.5 | 1.5 | |
1230.4 | Їдальні, кафе, закусочні та т. ін. | 1.5 | 1.5 | |
1230.5 | Бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування | 1.5 | 1.5 | |
1230.6 | Будівлі підприємств побутового обслуговування | 0.5 | 0.5 | |
1230.9 | Будівлі торговельні інші | 1.5 | 1.5 | |
124 | Будівлі транспорту та засобів зв'язку | х | х | |
1241 | Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі | х | х | |
| Цей класс включає: | х | х | |
1241.1 | Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту | 0.0 | 0.0 | |
1241.2 | Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту | 0.0 | 0.0 | |
1241.3 | Будівлі міського електротранспорту | 0.0 | 0.0 | |
1241.4 | Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту | 0.0 | 0.0 | |
1241.5 | Морські та річкові вокзали, маяки та пов'язані з ними будівлі | 0.0 | 0.0 | |
1241.6 | Будівлі станцій підвісних та канатних доріг | 0.0 | 0.0 | |
1241.7 | Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів та т. ін. | 1.5 | 1.5 | |
1241.8 | Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо | 0.0 | 0.0 | |
1241.9 | Будівлі транспорту та засобів зв'язку інші | 1 | 1 | |
1242 | Гаражі | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1242.1 | Гаражі наземні | 1.5 | 0.2 | |
1242.2 | Гаражі підземні | 0.2 | 0.2 | |
1242.3 | Стоянки автомобільні криті | 0.2 | 0.2 | |
1242.4 | Навіси для велосипедів | 0.0 | 0.0 | |
125 | Будівлі промислові та склади | х | х | |
1251 | Будівлі промислові5 | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1251.1 | Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості | 1.5 | 0.5 | |
1251.2 | Будівлі підприємств чорної металургії | 0.5 | 0.5 | |
1251.3 | Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості | 0.5 | 0.5 | |
1251.4 | Будівлі підприємств легкої промисловості | 0.5 | 0.5 | |
1251.5 | Будівлі підприємств харчової промисловості | 0.5 | 0.5 | |
1251.6 | Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості | 0.5 | 0.5 | |
1251.7 | Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості | 1,5 | 1.5 | |
1251.8 | Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості | 1 | 1 | |
1251.9 | Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне | 0.5 | 0.5 | |
1252 | Резервуари, силоси та склади5 | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1252.1 | Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу | 1 | 1 | |
1252.2 | Резервуари та ємності інші | 1 | 1 | |
1252.3 | Силоси для зерна | 1.5 | 1.5 | |
1252.4 | Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів | 1.5 | 1.5 | |
1252.5 | Склади спеціальні товарні | 1.5 | 1.5 | |
1252.6 | Холодильники | 1.5 | 1.5 | |
1252.7 | Складські майданчики | 1.5 | 1.5 | |
1252.8 | Склади універсальні | 1.5 | 1.5 | |
1252.9 | Склади та сховища інші | 1.5 | 1.5 | |
126 | Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення | х | х | |
1261 | Будівлі для публічних виступів | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1261.1 | Театри, кінотеатри та концертні зали | 1 | 1 | |
1261.2 | Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів | 1 | 1 | |
1261.3 | Цирки | 1 | 1 | |
1261.4 | Казино, ігорні будинки | 1.5 | 1.5 | |
1261.5 | Музичні та танцювальні зали, дискотеки | 0.5 | 0.5 | |
1261.9 | Будівлі для публічних виступів інші | 1 | 1 | |
1262 | Музеї та бібліотеки | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1262.1 | Музеї та художні галереї | 0.0 | 0.0 | |
1262.2 | Бібліотеки, книгосховища | 0.0 | 0.0 | |
1262.3 | Технічні центри | 0.0 | 0.0 | |
1262.4 | Планетарії | 0.0 | 0.0 | |
1262.5 | Будівлі архівів | 0.0 | 0.0 | |
1262.6 | Будівлі зоологічних та ботанічних садів | 0.0 | 0.0 | |
1263 | Будівлі навчальних та дослідних закладів5 | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1263.1 | Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ | 0.0 | 0.0 | |
1263.2 | Будівлі вищих навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1263.3 | Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1263.4 | Будівлі професійно-технічних навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1263.5 | Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1263.6 | Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з фізичними або розумовими вадами | 0.0 | 0.0 | |
1263.7 | Будівлі закладів з фахової перепідготовки | 0.0 | 0.0 | |
1263.8 | Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій | 0.0 | 0.0 | |
1263.9 | Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші | 0.0 | 0.0 | |
1264 | Будівлі лікарень та оздоровчих закладів | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1264.1 | Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів | 0.0 | 0.0 | |
1264.2 | Лікарні профільні, диспансери | 0.0 | 0.0 | |
1264.3 | Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки | 0.0 | 0.0 | |
1264.4 | Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації | 0.0 | 0.0 | |
1264.5 | Шпиталі виправних закладів, в'язниць та збройних сил | 0.0 | 0.0 | |
1264.6 | Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації | 0.0 | 0.0 | |
1264.9 | Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші | 0.0 | 0.0 | |
1265 | Зали спортивні | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1265.1 | Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні та т. ін. | 0.2 | 0.2 | |
1265.2 | Басейни криті для плавання | 0.2 | 0.2 | |
1265.3 | Хокейні та льодові стадіони криті | 0.5 | 0.5 | |
1265.4 | Манежі легкоатлетичні | 0.2 | 0.2 | |
1265.5 | Тири | 0.5 | 0.5 | |
1265.9 | Зали спортивні інші | 0.2 | 0.2 | |
127 | Будівлі нежитлові інші | х | х | |
1271 | Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5 | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1271.1 | Будівлі для тваринництва | 1.5 | 1.5 | |
1271.2 | Будівлі для птахівництва | 1.5 | 1.5 | |
1271.3 | Будівлі для зберігання зерна | 1.5 | 1.5 | |
1271.4 | Будівлі силосні та сінажні | 1.5 | 1.5 | |
1271.5 | Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства | 1.5 | 1.5 | |
1271.6 | Будівлі тепличного господарства | 1.5 | 1.5 | |
1271.7 | Будівлі рибного господарства | 1.5 | 1.5 | |
1271.8 | Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва | 1.5 | 1.5 | |
1271.9 | Будівлі сільськогосподарського призначення інші | 1.5 | 1.5 | |
1272 | Будівлі для культової та релігійної діяльності5 | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1272.1 | Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги та т. ін. | 0.0 | 0.0 | |
1272.2 | Похоронні бюро та ритуальні зали | 0.1 | 0.1 | |
1272.3 | Цвинтарі та крематорії | 0.0 | 0.0 | |
1273 | Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1273.1 | Пам’ятки історії та архітектури | 0.0 | 0.0 | |
1273.2 | Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою | 0.0 | 0.0 | |
1273.3 | Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї | 0.0 | 0.0 | |
1274 | Будівлі інші, не класифіковані раніше | х | х | |
| Цей клас включає: | х | х | |
1274.1 | Казарми збройних сил | 0.0 | 0.0 | |
1274.2 | Будівлі міліцейських та пожежних служб | 0.0 | 0.0 | |
1274.3 | Будівлі виправних закладів, в'язниць та слідчих ізоляторів | 0.0 | 0.0 | |
1274.4 | Будівлі лазень та пралень | 1 | 1 | |
1274.5 | Будівлі з облаштування населених пунктів | 0.0 | 0.0 |
Сільський голова Іолтух О.М
Додаток 2
до рішення сесії сільської ради
від 22 червня 2017 року № 314
Положення про транспортний податок на 2018 рік
1. Загальні положення
Транспортний податок встановлюється згідно з Податковим кодексом України.
2. Механізм справляння та порядок сплати
2.1 Платники податку
Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пункту 2.2 цього Положення є об'єктами оподаткування.
2.2 Об’єкт оподаткування
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається Мінекономрозвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року, Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті розміщуватиме перелік легкових автомобілів, які є об’єктами оподаткування цим податком.
2.3 База оподаткування
Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1., 2.2. цього Положення.
2.4 Ставка податку
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1, 2.2 цього Положення.
2.5 Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
2.6 Порядок обчислення та сплати податку
2.6.1.Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
2.6.2.Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
2.6.3.Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
2.6.4.Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
2.6.5.Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.
2.6.6. З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
2.6.7.Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.
2.6.8.Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
2.6.9.Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
2.6.10.У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.
2.6.11.Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
2.6.12.За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
2.6.13. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
2.6.14. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.
2.6.15. У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.
2.6.16. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
2.6.17. У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.
2.6.18. Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
2.6.19.У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
2.6.20.Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування".
2.7 Порядок сплати податку
Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
2.8 Строки сплати податку
Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".
Сільський голова Іолтух О.М.
Додаток 3
до рішення сесії сільської ради
від 22 червня 2017 року № 314
Особливості справляння єдиного податку
суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2018 рік
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Положення про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України.
1.2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
1.3. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному зазначеною главою.
Розділ 2. Механізм справляння єдиного податку
2.1. Платники податку
2.1.1. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;
2) друга група фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
3) третя група фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;
4) четверта група — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
2.1.2. Не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп:
2.1.2.1. суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового кодексу України;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.
11)Фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження, діяльність у сфері аудиту.
12)Фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення (та/або їх частини), загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.
13)Страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів.
14)Суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.
15)Представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку.
16)Фізичні та юридичні особи – нерезиденти.
2.1.3. Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:
2.1.3.1. Суб’єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);
2.1.3.2. Суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 — 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції;
2.1.3.3. Суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
2.1.4. Платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
2.1.5. Під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:
1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;
2) послуги з ремонту взуття;
3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;
4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;
5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;
6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;
7)виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;
8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;
9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;
10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;
11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;
12) послуги з ремонту трикотажних виробів;
13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;
14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;
15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;
16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;
18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;
19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;
20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;
21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;
22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
23) послуги з ремонту годинників;
24) послуги з ремонту велосипедів;
25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;
26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;
27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;
28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;
29) послуги з ремонту ювелірних виробів;
30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;
31) послуги з виконання фоторобіт;
32) послуги з оброблення плівок;
33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;
34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;
35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;
36) послуги перукарень;
37) ритуальні послуги;
38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;
39) послуги домашньої прислуги;
40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.
2.2. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп
2.2.1 Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.2.1.1 цього положення. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;
2) для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 2.1.1 цього положення
2.2.2. При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
2.2.3. До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Кодексом та цим Положенням.
2.2.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
2.2.5. Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
2.2.6. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Кодексом та цим Положенням.
2.2.7. У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.
2.2.8. У разі якщо торгівля товарами (роботами, послугами) через торговельні автомати здійснюється з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України, датою отримання доходу вважається дата продажу таких жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України.
2.2.9. Доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з цією главою, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до Кодексу та цього Положення.
2.2.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.
2.2.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:
1) суми податку на додану вартість;
2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;
6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця;
7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом;
8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;
9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених цим Кодексом, та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;
10) дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному цим Кодексом.
2.2.12. Дивіденди, що виплачуються юридичними особами власникам корпоративних прав (засновникам платників єдиного податку), оподатковуються згідно з Кодексом та цим Положенням.
2.2.13. Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Кодексу.
2.2.14. Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.
2.2.15. При визначенні обсягу доходу, що дає право суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.
2.2.16. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.
2.3. Ставки податку
2.3.1. Платники першої групи сплачують єдиний податок у відсотках від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня звітного року.
Ставки податку для другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Ставки податку для третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
2.3.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються Шубківської сільською радою для фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність на території Шубківської сільської ради, залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
2) для другої групи платників єдиного податку 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
2.3.3.Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному підпунктом 2 підпункту 2.3.3. пункту 2.3 розділу 2 цього Положення.
2.3.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої груп (фізичні особи-підприємці) у розмірі
15 відсотків:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2, 3 підпункту 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу розділу XІV Податкового кодексу України;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 підпункту 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення.
2.3.5. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених у підпункті 2.3.3 пункту 2.3 розділу 2 цього Положення:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3 підпункту 2.1.1. пункту 2.1. розділу 2 цього Положення;
2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 2.3 розділу 2 цього Положення;
3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
2.3.6.У разіздійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
2.3.7. У разіздійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку.
2.3.8.Ставки, зазначені в підпунктах 2.3.3 – 2.3.5пункту 2.3 розділу 2 цього Положеннязастосовуються з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов'язані у порядку, встановленому главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.
Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених у підункті 2.3.3 пункту 2.3 розділу 2 цього Положення, а також зобов'язані у порядку, встановленому главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.
4) ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 2 відсотки, може бути обрана:
а) суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;
б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 4 відсотки, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового Кодексу України;
в) суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;
5) у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу України, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 4 відсотків (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.
2.3.9. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
2.3.9.1. Для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95.
2.3.9.2. Для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, 0,57.
2.3.9.3. Для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) 0,57.
2.3.9.4. Для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, 0,19.
2.3.9.5. Для земель водного фонду 2,43.
2.3.9.6. Для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, 6,33.
2.4. Податковий (звітний) період
2.4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
2.4.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників — період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.
Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, — період з початку року до їх фактичного припинення.
2.4.3. Для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
2.4.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.
Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.
2.4.5. Для суб’єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов’язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.
2.4.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодомвважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.
2.4.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо зміни податкової адреси.
Розділ 3. Відповідальність та контроль
3.1. Платники єдиного податку, зазначені в Податковому кодексі України та у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, несуть відповідальність, відповідно до чинного законодавства, за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
3.2. Контроль за своєчасністю подання податкової декларації платника єдиного податку, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету здійснює державна податкова інспекція у Рівненському районі.
Сільський голова Іолтух О.М.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту рішення Шубківської сільської ради
«Про встановлення місцевих податків на 2018 рік»
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Шубківської сільської ради «Про встановлення місцевих податків на 2018 рік» розроблений на виконання вимог Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями , Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року № 1160 – IV.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України повноваження щодо встановлення ставок місцевих податків, визначення порядку їх сплати в межах визначених законом надано органам місцевого самоврядування.
У зв’язку з прийняттям Податкового Кодексу України виникла необхідність встановити на території Шубківської сільської ради місцеві податки та затвердити положення про порядок нарахування та сплати місцевих податків, а також розміри ставок місцевих податків.
Важливість проблеми полягає в тому, що прийняття ставок єдиного податку сприятиме розвитку підприємництва на селі і збільшення надходжень до дохідної частини сільського бюджету Шубківської сільської ради, а також у необхідності викладення Положень про місцеві податки відповідно до законодавства та з урахуванням змін у законодавстві. Відсутність регулювання може призвести до втрат сільського бюджету через застосування мінімальних ставок податків у випадку неприйняття цього рішення, а також невиконання вимог чинного законодавства.
На підставі всебічного аналізу місцевих податків проблему передбачається вирішити шляхом державного регулювання – прийняття рішення «Про встановлення місцевих податків на 2018 рік». Цим проектом рішення пропонується затвердити Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Положення про транспортний податок, Положення про особливості справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Цю проблему не можливо розв’язати за допомогою ринкових механізмів, тому, що відповідно до діючого законодавства місцеві податки, їх ставки та порядок сплати затверджуються сільською радою.
2. Цілі регулювання
Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити реалізацію державної політики в податковій сфері, зокрема, вимог Податкового Кодексу України спрямовану на поповнення дохідної частини місцевого бюджету для забезпечення реалізації програм соціально-економічного розвитку сільської ради.
Альтернативні способи відсутні, оскільки відповідно до Податкового кодексу України сільські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків.
4. Механізми та заходи розв’язання проблеми
Відповідно до ст.12 Податкового кодексу України органам місцевого самоврядування надано право встановлювати місцеві податки і збори з обов’язковим визначенням об’єкту оподаткування, платників податків і зборів, розміру ставки, податкових періодів та інших обов’язкових елементів, визначених статтею 7 Податкового кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII Податкового кодексу для відповідного місцевого податку.
Вирішення проблеми, зазначеної у п.1 цього Аналізу, повинно здійснюватися шляхом прийняття рішення Олександрійської сільської ради «Про встановлення місцевих податків» з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших законодавчих актів.
Розробка проекту рішення Шубківської сільської ради «Про встановлення місцевих податків на 2018 рік» здійснюється за принципами:
- доцільності;
- адекватності і збалансованості;
- прозорості;
- ефективності;
- передбачуваності.
Механізми і заходи, які забезпечують розв’язання визначеної проблеми:
- отримання пропозицій від юридичних та фізичних осіб щодо встановлення ставок оподаткування;
- підготовка відповідного проекту рішення та розгляд його на сесії сільської ради;
- інформувати суб’єктів підприємницької діяльності про вимоги прийнятого регуляторного акта.
Запропонований спосіб досягнення цілей є єдиним і безумовним шляхом вирішення проблеми і ґрунтується на загальнообов’язковості виконання всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування норм зазначеного рішення.
Після прийняття цього рішення акти законодавства Шубківської сільської ради з питань оподаткування відповідатимуть вимогам чинного законодавства.
5.Обґрунтування можливостей досягнення цілей
Можливість досягнення цілей, передбачених п.2 цього Аналізу, у разі прийняття цього рішення є цілком реальною та обґрунтованою у зв’язку з тим, що метою розробки проекту рішення є цілеспрямоване вирішення проблеми.
Впровадження рішення Шубківської сільської ради «Про встановлення місцевих податків на 2018 рік» після його прийняття має здійснюватися сільською радою – в частині викладення рішення в новій редакції та оприлюднення рішення у спосіб, найбільш доступний для жителів сільської ради;
Дія акта поширюватиметься на широке коло суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних та фізичних осіб). Запропоновані механізми справляння місцевих податків відповідають вимогам діючих нормативно-правових актів.
Практичне запровадження цього рішення покладається на суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб), а також Рівненську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Рівненській області.
У органів влади та суб’єктів господарювання є всі можливості та ресурси впровадження та виконання цього регуляторного акта, а саме:
- діючі законодавчі акти надають право органам місцевого самоврядування приймати зазначене рішення;
- суб’єкти господарювання мають право у встановленому законом порядку зареєструватися та платити податки, які передбачені цим рішенням;
- представники податкових органів мають право контролювати сплату податків.
На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як:
-неналежне справляння та сплата місцевих податків суб’єктами господарювання;
-зменшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності;
-зміна діючого законодавства.
Позитивним фактором є надходження коштів до сільського бюджету, які можуть використовуватися на задоволення суспільних благ, додаткові надходження до пенсійного фонду.
6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта
За результатами прийняття зазначеного рішення Шубківської сільської ради мають бути досягнуті цілі, передбачені у пункті 2 цього Аналізу та забезпечене наступне:
Сфера впливу | Вигоди | Витрати |
Місцева влада | - збільшення надходжень до сільського бюджету; - вирішення соціальних та економічних проблем, пов’язаних з фінансуванням розвитку інфраструктури сіл сільської ради. |
відсутні |
Суб’єкти господарювання | - скорочення переліку місцевих податків; - розвиток інфраструктури сіл сільської ради
| витрати на сплату місцевих податків |
Громадськість | - покращення рівня життя та соціального забезпечення населення на основі створення належних умов для розвитку територіальної громади Шубківської сільської ради.
| відсутні |
7. Строк дії акта
Рішення Олександрійської сільської ради «Про встановлення місцевих податків» є регуляторним актом, який поширюється на суб’єктів господарювання – платників місцевих податків, є загальнообов’язковим до застосування на території Олександрійської сільської ради. Строк дії його до 31.12.2018 року.
У разі зміни чинного законодавства або з інших причин, в регуляторний акт можна вносити зміни та доповнення.
8. Показники результативності регуляторного акта
Показники результативності регуляторного акта:
1) надходження від сплати місцевих податків до сільського бюджету;
2) кількість суб’єктів господарювання, які сплачують податок.
9. Заходи відстеження результативності акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено до дня набрання чинності регуляторного акта.
Повторне відстеження результативності дії регуляторного акту буде здійснюватись через рік з дня набрання чинності регуляторного акта.
Відстеження надходжень місцевих податків до місцевого бюджету буде здійснюватися шляхом аналізу інформації наданої Рівненською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Рівненській області.
Зауваження та пропозиції приймаються розробниками проекту регуляторного акта – постійною комісією сільської ради з питань планування, фінансів, бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку
упродовж 30 днів з дня оприлюднення:
Голова постійною комісією сільської ради
з питань бюджету
Г.Грицак